"Kosmiczny kosz na śmieci"
to edukacyjny spektakl dla dzieci, podejmujący tematykę tolerancji kulturowej i ekologii.

Spektakl jest historią o Gustawie, zgorzkniałym dozorcy, pracującym w teatrze, do którego pewnego dnia prosto z Kosmosu trafia intergalaktyczny śmieciarz Gorfo. Początkowo Gustaw jest pełen obaw, co do nowego znajomego. Wie, że Gorfo jest inny, nie potrafi się do niego przekonać i planuje zamach na Przybysza...
Nieznajomość realiów naszej Planety wpędza Przybysza z Kosmosu w poważne tarapaty... W tym momencie do akcji "wkraczają" widzowie - dzieci, które pomagają rozwiązać problem bohaterów. W ten oto sposób zmieniają postępowanie Gustawa i tym samym ratują Przybysza z Kosmosu. W całym tym zamieszaniu, Gorfo wyjawia w końcu prawdziwy powód swojego przybycia na Ziemię. Opowiada straszną historię o Śmietnikowym Potworze imieniem Ted, który zawładnął już prawie całą Galaktyką niszcząc, zanieczyszczając i zamieniając wszystko w śmieci... a teraz zbliża się do naszej planety Ziemi.
Pomysłodawcą spektaklu jest David Cassel, artysta pochodzący z Kanady. Spektakl od 1984 roku był prezentowany w Kanadzie i Australii. Obecnie trwają przygotowania do jego realizacji w Belgii.

Projekt "Kosmiczny kosz na śmieci" realizowany był w listopadzie 2008 roku
w Szkołach Podstawowych na terenie Gdańska i Gdyni.
Również uczniowie naszej szkoły mieli możliwość w nim uczestniczyć.
Cena spektaklu: 700 zł